top article

Η πρόσφατη no make up selfie της Jennifer Lopez είναι η τελευταία προσθήκη σε μια μεγάλη συλλογή από celebrity φωτογραφίες αυτού του είδους. Το trend που κορυφώθηκε κατά τη διάρκεια του lockdown, όπου οι σταρ είχαν "ξεμείνει" από red carpet εικόνες με επαγγελματικό μακιγιάζ για να παρουσιάσουν στους φαν τους, φαίνεται ότι ήρθε για να μείνει. 
Ανάμεσα στους σταρ που το έχουν ήδη τολμήσει είναι η Eva Longoria, η Cindy Crawford, η Diane Kruger, η Doutzen Kroes και πολλές άλλες. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Cindy Crawford (@cindycrawford) on

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Eva Longoria Baston (@evalongoria) on

 

 

 

 

 

 

 

Για κάποιες, όπως η Drew Barrymore και η Diane Kruger, η διαφορά ανάμεσα σε μια "κανονική" και μια no makeup selfie μπορεί να μην είναι και σημαντική, αφού έτσι κι αλλιώς δεν χρησιμοποιούν έντονο μακιγιάζ ή υπερβολικά στυλιζαρισμένα χτενίσματα στη ζωή τους. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Drew Barrymore (@drewbarrymore) on

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Diane Kruger (@dianekruger) on


Ενώ υπάρχει και η περίπτωση της Alicia Keys που όπως έχει δηλώσει από το Μάιο του 2016 αρνείται να φοράει μακιγιάζ σαν το μοναδικό όπλο που διαθέτει για να αντισταθεί στις επιταγές μιας κοινωνίας που απαιτεί από εκείνη να είναι όμορφη σε όλες τις περιστάσεις. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Alicia Keys (@aliciakeys) on

Άλλοι σταρ περιορίζονται στο να δημοσιεύουν πού και πού κάποια selfie όπου οι μαύροι κύκλοι κάτω από τα μάτια ή οι ρυτίδες τους είναι εμφανείς. Σ' αυτή την κατηγορία ανήκουν οι Sharon Stone και Julia Roberts. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Sharon Stone (@sharonstone) on

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Julia Roberts (@juliaroberts) on


Τέλος, υπάρχουν κι εκείνες οι celebrities που είναι δύσκολο να αναγνωρίσουμε σε μια no makeup selfie, όπως η Lady Gaga.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Lady Gaga (@ladygaga) on

 

 

 

 

 

 

 

 

Τα είδη της no makeup selfie


Οι περισσότερες σταρ, όπως η Jennifer Lopez, επιλέγουν την εκδοχή "μόλις σηκώθηκα από το κρεβάτι". Αλλά και η Gwyneth Paltrow είναι φαν του κλισέ #Iwokeuplikethis και συχνά ανεβάζει αγουροξυπνημένα πορτρέτα της.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Gwyneth Paltrow (@gwynethpaltrow) on


Άλλοι το κάνουν με χιούμορ όπως η Anne Hathaway - που ανέβασε μια φωτογραφία με ένα καλσόν (!) στο κεφάλι της.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Anne Hathaway (@annehathaway) on

 

Στο ίδιο στυλ, οι φωτογραφίες της Bella Hadid ενώ κάνει μάσκα προσώπου.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Bella 🦋 (@bellahadid) on

 

 

 

 

 

 

 

 

Oι No makeup selfies από τις διακοπές είναι μια κάπως προφανής επιλογή, αφού ακόμα και οι σταρ, όπως η Salma Hayek, συχνά αποφεύγουν το μακιγιάζ στη διάρκεια των διακοπών τους. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Salma Hayek Pinault (@salmahayek) on

Tέλος, υπάρχουν κι οι celebrities που επιχειρούν να μας πείσουν πως η καθημερινότητά τους δεν διαφέρει και πολύ από τη δική μας, όπως η Jennifer Garner που ανεβάζει συχνά φωτογραφίες από την κουζίνα του σπιτιού της. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Jennifer Garner (@jennifer.garner) on


Δες κι άλλες no makeup selfies των σταρ εδώ...

Κεντρική φωτο: Instagram

Ιούλιος 2018

>